Δράση υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών/τριών με τίτλο «Welcome to AUTh»

Αγαπητά μέλη της πανεπιστημιακής μας κοινότητας,

Σας ενημερώνουμε ότι η δράση υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών/τριών με τίτλο «Welcome to AUTh» που ήταν προγραμματισμένη για την Παρασκευή 27/09 μετατίθεται για την Πέμπτη 03/10 και ώρες από τις 10:00 έως τις 14:00 στο ισόγειο του Κτηρίου Διοίκησης λόγω της μη έγκαιρης αποστολής των φοιτητών/τριών από το Υπουργείο και ολοκλήρωσης της διαδικασίας εγγραφής τους στο Πανεπιστήμιό μας.

Σας προσκαλούμε στη δράση «Welcome to AUTh» ώστε να υποδεχτούμε όλοι μαζί τους νεοεισαχθέντες φοιτητές/τριες του ΑΠΘ. Στο ισόγειο του κτηρίου διοίκησης θα τοποθετηθούν stand ενημέρωσης με στόχο την γνωριμία με τις υπηρεσίες και τις δομές του ΑΠΘ, το campus, τις σχολές και τα τμήματα, τις φοιτητικές ομάδες και γενικά την πανεπιστημιακή ζωή. Παράλληλα, εθελοντές φοιτητές του Γραφείου Συντονισμού Εθελοντών και Φοιτητικών Δράσεων ΑΠΘ θα βοηθούν τους/τις πρωτοετείς φοιτητές/τριες να βρουν τις σχολές τους και να τους ξεναγήσουν στο campus του ΑΠΘ.

Γραφείο Συντονισμού Εθελοντών και Φοιτητικών Δράσεων ΑΠΘ

Οι Πρυτανικές Αρχές